ANA SAYFA E-POSTA 
ÖZGEÇMİŞ MEDYA FOTOĞRAFLAR SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ 

ŞİRKETLERDEN HABERLER BAŞKANIN YORUMLARI BAŞKANIN MESAJI YOL GÖSTEREN YAZILAR BASINDAN


    
    
  GELİŞEN DEMOKRASİ GELİŞEN DEMOKRASİ  [28.7.2016]

  

Darbe girişimcilerini ve darbecileri kınıyorum.
Bu millet 15 temmuzda yine destan yazdı.
Bu milletin anlatacak daha çok öyküsü olacak.
Dünyada örnek gösterilecek derslerde okutulacak ve literatürlere girecek duruş tutum ve davranış ve metodlarla sokaktaki darbecileri iknaya çalışmak, darbe araçlarının bloke edilmesi egzozuna tişört tıkamak, radyatörlerini kapamak, paletlerin önüne yatmak, tankın üstüne çıkmak, kışla kapılarının önüne araçlar ve bedenlerinden set yapmak daha nice direniş usulleri.
Hani vardır ya uçmaya yeni başlayan bir kuşa sana bunu kim öğretti.
Hani deriz ya, yumurtadan çıkan bir ördek suya girer girmez yüzmeye başlar da sana bunu kim öğretti.
Bu millete Allah cc feraset ihsan etmiş, canı pahasına darbeye ve darbecilere karşı duruşunu gösterdi.
Ama en önemlisi Demokrasiye inanmış ve yüksek iradeli, milli iradeye saygılı bu başarının baş kahramanı Cumhurbaşkanımız ve baş komutanımız çıkıp bu millete sokaklara meydanlara ve hava meydanlarına çıkmasını darbe heveslilerine karşı direnmelerini söyleyerek, hem yol gösterdi hem yüreklendirdi.
12 eylül 1980
28 şubat 1997
Darbelerini bizatihi içinde sıkıntılarını yaşamış bir insan olarak  Tespitim şu ki, bu millet demokrasiyi özümsemiş haklarına ve reyine ve tercihlerine sahip çıkmayı kendine ilke edinmiş.
Yine şunu gördüm ki, dijital medya haberleşme ekmek su hava kadar önemliymiş.
Yine şunu gördüm ki, bu millet bugüne kadar yapılan hizmetleri, altına imza atılan büyük projeleri  takdir ederek hizmetleri inkar etmeden inandığı dava ve kişilerin arkasında duruyor, Çanakkale’de Dumlupınar’da olduğu gibi canını ortaya koyuyor.
Gençler, demokrasi adına gelecekle ilgili büyük umut verdi, bizim jenerasyona ülkemizin geleceğinin emin ellerde olduğunu gösterdi.
Sayın Cumhurbaşkanımız Ülkemizin başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan'a, başbakanımız binali yıldırım ve çalışma arkadaşlarına.
Güvenlik güçlerine Polis teşkilatına,
Ordumuzun yanlışa karışmamış demokrasiye sahip çıkan mensuplarına Yüce Türk milletine minnet ve şükranlarımızı sunarken.
Darbe girişimde göğsünü siper edip şehit olan Demokrasi şehitlerine Allah cc rahmet Dilerim. Bu millete haklarını helal etmelerini temenni ederken gazilerimize de acil şifalar dilerim.

(SÖ) Sami Özdağ
26/07/2016