SARAY’DA YÖNETİCİ VE YÖNİNSAN

SARAY

Amaç ve hedefleri ülkemizin ve insanlığın, tüm canlıların, refahı, huzuru ve mutluluğu doğrultusunda yüksek ideallere sahip bir organizasyonun ismidir …

SARAY Ailesi, bu organizasyonda uzman, deneyimli yönetim ve üretim kadroları ile insanlık adına güçlü felsefesi olan ve bu yüksek idealle donanmış, bütün dünyada gece gündüz var güçleriyle çalışmaktadırlar.

SARAY ürettiği her markalı ürünlerinde insanlığa mutluluk temelinde felsefesini ortaya koyup piyasaya sunmaktadır …

SARAY’ın dünya ve insanlık için bu ürünlerin üretimini yapan ve emeği ortaya koyan ekip bireylerine, yöneticilerine bakış açısı da farklıdır.

Neden farklıdır; çünkü insan canlılar içerisinde en donanımlı yaratılmış, öğrenebilen, düşünebilen, düşüncelerini uygulayabilen, konuşabilen, duygularla donanımlı bir varlıktır.

İnsanı genel yaşam şartları ve iş hayatında da biyolojik makina gibi görmek yerine ruhi, fikri ve bedeni değerlerden oluşan, düşünen ve çalışan üretici yönüyle sadece yönetilen değil, organizasyonun önemli bir üyesi gibi görülerek davranılan bir değer olarak görmek gerekir.

İnsanları bireyden ekibe, sonra topluluk olmaya taşıyan ve bu topluluğu organize edip fikir, emek ve madde ile bütünleyip değer ürettiren eşitler içinde bir adım önde olan kişi ise yöneticidir. ( Benim inanışıma, anlayışıma göre yönetici; öncelikle insanca düşünen, ana dili insanca olan, doğrusu yönetici sıfatı yerine yöninsan sıfatı ile tanımlanması gereken bir kavram olmalı ).

Yöninsan, yönetici; öğretici, eğitici, katılımcı anlayışla çalışan – çalıştıran, duyguları anlayan, insanda bulunan yetenek ve değerleri açığa çıkaran ve de bu değerle maddi varlıkları bütünleştirerek ürettiren önderdir.

Yönetici, yöninsan yapılan işin, ortaya çıkarılan fikrin ve emeğin değerini ve sorumluluğunu hissettiren kişidir.

Yönetici, yöninsan; hayaller kurduran, hayalleri gerçekleştiren, değerli olduğunuzu hissettiren ve değer veren kişidir.

Yine inanış ve anlayışıma göre kısaca yönetici, yöninsan;

Dürüstlük temelinde, doğru malzeme ve kadrolarla, doğru usul ve uygulama tuğlaları ve organizasyon harcı ile başarı çatısını yapan yaptıran bir mimardır.

İNSAN ;

Değer verildikçe değerlenen, değerlendikçe daha çok değer üreten yaratılmış en aziz bir canlıdır.

SARAY’da her birey ekibin en değerli üyesidir.

En kalbi sevgi ve selamlarımla.

Sami ÖZDAĞ

26 Mart 2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir